היפרפיגמנטציה

היפר-פיגמנטציה (סולארית/הורמונלית):

היפר פיגמנטציה היא מונח רפואי המשמש לתיאור כתמי עור כהים יותר. כתמים אלו נובעות מייצור עודף של מלנין, שיכול להיגרם מכל דבר, החל מצלקות אקנה ונזקי שמש ועד לתנודות הורמונליות.

אם את מתמודדת עם היפר-פיגמנטציה, דעי שאת לא לבד. היפר-פיגמנטציה היא מצב עור שכיח, וישנן מספר אפשרויות טיפול שונות זמינות.

  1. קרם הבהרה:

קרמי הבהרה הם טיפולים ללא מרשם, הפועלים עם מרכיבים יחודיים, כדי לסייע בהפחתת פיגמנטציה. חלק מהקרמים הללו מכילים חומרים פעילים יותר. הם מיושמים בדרך כלל פעם או פעמיים ביום כדי לעזור להבהיר את העור לאורך זמן. טיפולים מקומיים להבהרה מגיעים גם בצורת ג’ל.

קרמי הבהרה או ג’לים פועלים בצורה הטובה ביותר עבור כתמים שטוחים, כגון מלזמה או כתמי גיל. הם יעילים עבור כתמי שינוי צבע ברוב סוגי העור.

  1. חומצות עבור הפנים:

חומצות לשימוש על הפנים, או חומצות עור, פועלות על ידי פילינג, קילוף של השכבה העליונה של העור שלך. בכל פעם שאת מקלפת את העור שלך, תאי עור חדשים צצים לתפוס את מקומם של הישנים. התהליך עוזר לאזן את גוון העור שלך והופך אותו לחלק יותר באופן כללי.

החומצות הזמינות לשימוש מכילות חומרים פעילים כגון:

חומצות אלפא הידרוקסיות, כגון חומצה גליקולית, לקטית, לימון, מאלית או טרטרית

חומצה אזלאית

חומצה קוג’ית

חומצה סליצילית

ויטמין C (בצורה של חומצה l-אסקורבית)

  1. רטינואידים

רטינואידים, שמקורם בויטמין A, הם בין חלק ממרכיבי טיפוח העור הוותיקים ביותר בהם נעשה שימוש. המבנה המולקולרי הקטן שלהם מאפשר להם לחדור לעומק העור ולטפל בשכבות שמתחת לאפידרמיס.

רטינואידים יכולים לבוא במרשם רופא לזמן קצוב ומוגבל, או בנוסחה לשימוש ארוך טווח. מוצרים אלה, לשימוש קבוע, מוכיחים עצמם כיעילים ויוצרי תוצאות.