אנטי אייג'

דרכים להפחתת סימני הזדקנות העור:

ככל שאנו מזדקנים, גם העור שלנו מזדקן. אין  לנו היכולת לעצור את הזמן – אבל יש צעדים שאת יכולה לנקוט כדי להפחית את ההשפעות שלו על העור שלך. טיפולי אנטי אייג’ינג תוכננו במיוחד להפחתת הופעת קמטים, קמטוטים ורפיון עור. טיפולים אלו מבוצעים לרוב בחלקי הגוף הרגישים ביותר לסימני ההזדקנות המוקדמים ביותר, כגון הפנים, הצוואר והידיים. בהתאם למידת המצב, אפשרויות הטיפול נעות ממוצרי אנטי-אייג’ינג ללא מרשם כמו קרמים וקרמים ועד הזרקות בוטוקס והליכים כירורגיים פולשניים מאוד כמו מתיחת פנים. לכל אופציה יש סיכונים מסוימים, לכן חשוב למטופלים לנהל דיון מעמיק עם מומחי טיפוח העור והאנטי-אייג’ינג שלהם לפני שהם עוברים כל סוג של טיפול.

מי צריך לעבור ותוצאות צפויות

טיפולי אנטי אייג’ינג מומלצים מאוד למי שנוטה לפתח קמטים וקמטוטים, וכן לבעלי עור רפוי ורפוי. אנשים שלרוב מתחילים בטיפולים הללו הם בני 30 לפחות. מחקרים מראים כי אלה פופולריים יותר בקרב אוכלוסיית הנשים, אולם יותר ויותר גברים מתחילים כעת להעריך את היתרונות של טיפולי אנטי-אייג’ינג.

 

טיפולי אנטי אייג’ינג פועלים בדרכים שונות, אך הם מכוונים בעיקר לשיקום אספקת הקולגן הטבעית של העור. קולגן, חלבון המצוי ברקמות החיבור, אחראי על שמירה על מלאות העור. עם זאת, עקב תהליך ההזדקנות הטבעי, אספקת הקולגן של הגוף נוטה להידרדר עם הזמן.

כיום, ישנן טכניקות שונות המשמשות להמרצת ייצור הקולגן ובעזרת טכנולוגיות חדשות, תופעות הלוואי כמו פגיעה בשכבת העור העליונה ביותר ממוזערות בצורה משמעותית.

התוצאות הצפויות עשויות להשתנות בהתאם לסוג הטיפול ולסוג החומר הספציפי בו נעשה שימוש. סוגי המרכיבים הנפוצים ביותר בטיפולי אנטי אייג’ינג כוללים:

 

רטינול – נגזרת של ויטמין A, רטינול הוא צורה מתונה יותר של רטינואיד. למרות שלוקח לו מספר שבועות להשפיע, הוא הוכח כיעיל ביותר בהפחתת קמטים, פתיחת נקבוביות סתומות, הפחתת הופעת כתמי גיל חומים ושיפור המרקם הכללי של העור.

 

חומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית היא חומר לחות פופולרי, חומר השואב מים מהאוויר, מה שהופך אותו לקרם לחות טבעי ויעיל מאוד. הוא עובד מצוין בהחדרת לחות לתוך העור.

 

  ניאצינמיד-  (ניאצינמייד הוא אחת משתי הנגזרות של ויטמין B3 ) פועל על ידי מניעת מלנין מלהיות גלוי. ייצור יתר של מלנין גורם לפיגמנטציה של העור, שעלולה לגרום לכתמי שמש וסימנים ותגים מכוערים אחרים. נגזרת ויטמין B3 זו משמשת בדרך כלל לטיפול בצלקות אקנה (חטטת), כתמי גיל וכתמי שמש על ידי הבהרתן כך שהן הופכות פחות גלויות.

השאיפה היא  להשיג עור צעיר יותר למראה, חלק יותר ואסתטי.