You are currently viewing הכל על קרמי לחות

הכל על קרמי לחות

קרמי לחות הם חלק קריטי במשטר טיפוח העור ושימוש יומיומי חשוב במיוחד עבור אנשים עם אטופיק דרמטיטיס או צורות אחרות של אקזמה.

קרמי לחות מזינים עור יבש, מונעים קמטוטים וקמטוטים ומגנים על עור רגיש.
קרמי לחות פועלים על ידי לחות לעור (משיכת לחות לתוך העור) או מניעת איבוד מים מהעור.

קרמי לחות זמינים בדרך כלל בשלושה ניסוחים:

קרמים הם הצורה הקלה ביותר והם משמשים בדרך כלל ליובש קל של העור והקרקפת.
קרמים מעט כבדים יותר מקרמים ולעיתים מומלצים לעור בפלג הגוף העליון, הזרועות והרגליים.
משחות הן הסוג העבה ביותר של קרם לחות, שנועד להישאר על העור זמן רב ככל האפשר; הם מנוסחים לעתים קרובות עם מרכיבים המבוססים על שמן כמו ג’לי נפט או פרפין נוזלי. רוב האנשים עם עור רגיל מוצאים שהמשחות שומניות מדי; הם מומלצים לעתים קרובות עבור עור יבש מאוד קשקשי, כגון אנשים עם פסוריאזיס.
זה עשוי להיות מבלבל למצוא את קרם הלחות המתאים לסוג העור שלך. אין קרם לחות אחד שמתאים לכל סוג עור, ולאנשים שונים יש רגישויות שונות. מול כל כך הרבה אפשרויות, זה מועיל לדעת קצת על מה נכנס לקרם לחות.

מרכיבי קרם לחות נפוצים
למרכיבים הרשומים עבור רוב קרמי הלחות יש בדרך כלל שמות בעלי צלילים זרים שאינם נותנים מושג לגבי מה שהם עושים. להלן מספר מרכיבים נפוצים:

חומרי לחות מעניקים לחות על ידי משיכת מים מהסביבה אל העור. דוגמאות כוללות אוריאה, גליצרין, חומצות אלפא הידרוקסיות וחומצה לקטית.
חומרי המרכך מרגיעים ומרככים את העור על ידי מניעת איבוד מים ועוזרים להחליף שמנים (ליפידים). הם יכולים להיות על בסיס מים או על בסיס שמן. דוגמאות כוללות בוטיל סטארט, גליצרין, לנולין, שמן מינרלי, פטרולטום, חמאת קקאו וחמאת שיאה.
ניחוחות נמצאים ברוב קרמי הלחות ונועדו להוסיף ריח נעים, אך הם יכולים לעורר אלרגיות מגע או צורות אחרות של גירוי בעור אצל אנשים מסוימים. הניחוחות בעלי הסבירות הגבוהה ביותר לגרום לתגובות הם מבוססי אלכוהול, כגון אלכוהול קינמי, כמו גם הידרוקסיטרונלה ואיזואוגנול.
חומרים משמרים (כגון קווטרניום-15, אימידאזולידיניל אוריאה ופראבנים) מתווספים לקרמי הלחות כדי למנוע מהם להיות מזוהמים, אך מרכיבים אלה עלולים לגרום לגירוי בעור אצל אנשים מסוימים.
מרכיבים אחרים כוללים ויטמינים, תמציות צמחים ומסנני קרינה.
בחירת קרם הלחות המתאים לעור שלך
קרם הלחות המתאים לך כנראה תלוי בגורמים כמו גילך, רגישות העור שלך למרכיבים מסוימים, כל מצבי עור שיש לך וסוג העור שלך. ישנם ארבעה סוגי עור בסיסיים:

עור נורמלי. לא יבש או שמנוני מדי, לעור רגיל מומלץ להרטיב עם מוצר קליל, לא שומני, על בסיס מים.
עור יבש. כדי לשמור על לחות, אנשים עם עור יבש צריכים להשתמש במוצרים כבדים יותר על בסיס שמן עם אוריאה או חומרי לחות אחרים, כמו גם פרופילן גליקול כדי לשמור על לחות העור. השמנים הכבדים יותר ימנעו מהמים בעור להתאדות.
עור שמנוני. כדי למנוע אקנה ובעיות אחרות של עור שמן, בחרו קרם לחות קליל על בסיס מים, רצוי כזה שסומן “לא קומדוגני”. זה חשוב במיוחד עבור אלה הנוטים לפתח אקנה.
עור רגיש. סוג עור זה רגיש יותר לתגובות ממרכיבים כמו ניחוחות או צבעים, אז בחרו במוצרים היפואלרגניים המסומנים ללא ריח.
שיקול נוסף הוא הזדקנות העור, מכיוון שהעור שלך נוטה להתייבש ככל שמתבגרים. בנוסף לאמצעי הימנעות משמש, הגן על העור שלך מתהליך ההזדקנות על ידי בחירה במוצרים על בסיס שמן עם בסיס נפט הכוללים חומצה לקטית או חומצות אלפא הידרוקסיות לשמירה על לחות.

טיפים לקרם לחות
כדי להפיק את המרב ממשטר הלחות שלך, שים לב לכמה עצות פשוטות:

לפני שתנסה קרם לחות על אזור גדול של העור, בדוק אותו על חלק קטן מהפנים או מפרק היד כדי לוודא שהעור שלך לא מגיב אליו.
קרמי הלחות היקרים ביותר אינם תמיד הטובים ביותר.
העניקי לחות לעור שלך מיד לאחר הרחצה, באופן אידיאלי תוך שלוש דקות. יבש את העור שלך בטפיחות כדי לשמור על מים, ולאחר מכן מרחי קרם לחות מיד כדי למנוע אידוי מים.
אל תתעלם מהידיים שלך בעת מתן לחות – נסה למרוח על הידיים קרם או קרם בכל פעם שאתה שוטף אותן, מתאמן בחוץ או מתרחץ.
הימנע משימוש בקרמים כבדים או משחות על הפנים שלך, אלא אם כן יש לך עור יבש במיוחד שם, או שאתה עלול לסתום את הנקבוביות שלך.
אם לא הצלחת למצוא את קרם הלחות המתאים או שאתה מגלה שהעור שלך מגיב למוצרים שבהם אתה משתמש, שוחח עם הרופא שלך שיוכל לעזור להמליץ ​​על קרם הלחות הטוב ביותר לסוג העור שלך.
מותגים שאנו ממליצים עליהם
CeraVe
צטטפיל
Aveeno
ניוטרוגניה

Leave a Reply