You are currently viewing טיפים לטיפוח העור בחורף

טיפים לטיפוח העור בחורף

הטיפים הבאים לטיפול בעור החורף עשויים להיות מועילים למניעת עור יבש:

 1. לחות
  אם בדרך כלל אינך מורחת קרם לחות על העור שלך, יכול להיות שזה הזמן להתחיל להרגל. אם אתה משתמש בקרם לחות אך מגלה שעורך עדיין יבש וסדוק, ייתכן שתפיק תועלת ממריחת קרם הלחות בתדירות גבוהה יותר. אולי כדאי גם להחליף לקרם לחות יעיל יותר. באופן כללי, משחות מעניקות לחות יותר מקרמים, וקרמים מעניקים לחות יותר מקרמים.

דוגמאות לקרם לחות:

משחות: וזלין ג’לי נפט, אקווהפור
קרמים: קרם Eucerin מקורי, קרם לחות Cetaphil, קרם וזלין, קרם ידיים Eutra/Elta Neutrogena
קרמים: טיפול נמרץ וזלין, Lubriderm, Curel
לפני היציאה החוצה, מרחו שכבה כבדה של קרם לחות על הפנים, הידיים וכל אזור חשוף אחר. זכור גם להרטיב את העור שלך מיד לאחר הרחצה, באופן אידיאלי תוך שלוש דקות. יבש את העור שלך בטפיחות כדי לשמור על מים, ולאחר מכן מרחי קרם לחות מיד כדי למנוע אידוי מים.

 1. הימנע ממקלחות חמות
  מקלחת או אמבטיה חמה יכולה להיות מפתה בחודשי החורף הקרים, אך המים החמים יכולים לפרק את שומני הלחות הטבעיים של העור, השומרים על הלחות ומגנים על העור מפני תנאי ייבוש. דלג על המקלחת החמה לטובת קצרה וחמה יותר; לאחר מכן, יבשו את העור ומרחו מיד תחליב מרכך במיוחד.
 2. השתמשו במכשיר אדים
  הסקה מרכזית פנימית, מחממי חלל ושיטות אחרות לחמם אותנו במהלך החורף עלולות לגרום לאוויר להתייבש מאוד, ולגזול את הלחות מהעור והסינוסים. אפילו מכשיר אדים לא יקר מבית המרקחת (אחד שמוצב בכל חדר בבית) יכול לעשות הבדל גדול ולהחזיר לחות חשובה לאוויר.
 3. הגן על הידיים שלך
  זכור לשמור גם על העור בידיים שלך מוגן. מרחי קרמים ומשחות על הידיים לעתים קרובות, במיוחד לאחר שטיפת ידיים. ללבוש כפפות כדי להגן עליהם מהאוויר הקר והיבש, אך הימנעו מלהשאיר כפפות רטובות לאורך זמן רב.
 4. התלבשו בשכבות
  הזעת יתר והתחממות יתר הם טריגר שכיח לגירוד בחורף. לבישת שכבות של בגדים מאפשרת לך להוסיף או להסיר פריטים כדי לשמור על חום הגוף שלך בטווח נוח. בדי כותנה הנלבשים ליד העור שלך אינם יעילים כל כך לשמירה על חום, אבל הם עדינים יותר על העור.
 5. בחנו את מוצרי הטיפוח שלכם
  ערוך מלאי של המוצרים בשגרת טיפוח העור שלך.

מוצרים המכילים טרטינואין עשויים להפוך את העור לרגיש יותר לכוויות שמש.
אם כל אחד ממוצרי העור שלך מכיל חומרי מחיקה חזקים (כגון חומצות אלפא הידרוקסיות), ייתכן שתרצה לעבור למוצר עדין יותר כדי למנוע החמרה של עור יבש במהלך החורף (אך בצע פילינג בעדינות, כדי להגדיל את כמות קרם הלחות שהעור שלך יספוג ).
החורף הוא גם זמן טוב להימנע מפילינג וממסכות כימיות קשות, כמו גם ממוצרים המבוססים על אלכוהול. עבור לתכשירי ניקוי עדינים, טונרים ללא אלכוהול ומסכות לחות.

 1. אל תשכח מהגנה מפני השמש
  קרני השמש האולטרה סגולות (UV) יכולות להזיק במהלך חודשי החורף בדיוק כמו שהן מזיקות במזג אוויר חם יותר, אז זכרו למזער את החשיפה לשמש של העור שלכם.

לעשות זאת קל יותר בחורף, מכיוון שביגוד במזג אוויר קר בדרך כלל מכסה את רוב העור, אך אל תשכח למרוח קרם הגנה על הפנים או להשתמש בתכשירי קוסמטיקה המכילים מסנן קרינה. מקדם הגנה 15 צריך להיות הכמות המינימלית של הגנה מפני השמש, אבל בחר מקדם הגנה גבוה יותר עבור ספורט חוץ כמו סנובורד או סקי, שבהם השמש משתקפת מהמשטח הלבן של השלג.

הקפידו לכסות את השפתיים עם שפתון או שפתון שמכיל קרם הגנה. אם הידיים שלך חשופות, כסו אותן גם בקרם הגנה מעניק לחות.

Leave a Reply